Badania psychologiczne dla operatorów

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka oraz innej maszyny. Choć część badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam większych kłopotów. Jak więc przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co powinniśmy się przygotować?

Badania operatorów – formularz

Na pierwszym etapie badania kandydat otrzymuje przygotowany przez specjalistę formularz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w różnych, najczęściej trudnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Treść ankiety zależy od profesji kandydata. Ta część badania operatorów zwykle wywołuje ogromny niepokój, jednak jej zaliczenie nie jest trudne.

Koniec badania operatorów

Końcowy etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych aparatów. Poszczególne zadania badają takie cechy jak czas reagowania oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element badań może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli ubiegający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do złego nastroju lub test udowodni, iż przed wizytą w przychodni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wtedy przełożone lub – jeśli powodem okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]