Jak działa aparat do magnetoterapii?

Co powinieneś wiedzieć o magnetoterapia sprzęt?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]