Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Na voigtklinikaoka.pl znajdziesz więcej szczegółów o starczowzroczności.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość korzystania z notebooka czy telefonu komórkowego, czytania książek, pisania oraz podejmowania szeregu codziennych aktywności. Presbiopia jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak rodzi to trudności. Soczewki do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, zaś modele progresywne są w większości wypadków drogie. Najlepszym wyjściem może okazać się zatem pozbycie się presbiopii dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala ustrzec się wielu przeszkód przy realizowaniu powszednich, najprostszych aktywności. Osoby dotknięte tą chorobą (warto zaznaczyć, że nierzadko pierwsze symptomy starczowzroczności ujawniają się już czterdziestce) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z komputera, a także dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie etykiety towaru) czy przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy). Dodatkowo, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde następne 2 lata lata przynoszą przeważnie osłabienie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady podczas pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy pomocy szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność stosowania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w toku pojedynczego zabiegu całkowicie pozbyć się wady w obu oczach.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]