Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Uzyskaj więcej informacji o korekcie wzroku Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować dokuczliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekta wzroku – procedura bezpieczna oraz mało inwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, jaskry, starczowzroczności, jak również szeregu pozostałych chorób. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się ogromną skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować najlepszą technikę leczenia i wyeliminować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, dlatego mogą wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem przydatnym w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy i pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekcja wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi przypadłościami, np. ciałami obcymi w oku czy likwidacją kaszaków.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]