Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne? Sprawdź www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do leczenia niemal wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest używany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: stłuczenia, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, lumbago oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]