Skleroterapia. Zdobądź więcej szczegółów.
Żylaki to dość częste schorzenie, które wraz z wiekiem zauważa u siebie spory odsetek ludzi dorosłych. Stopniowo społeczeństwo zaczyna pojmować, iż leczenie żylaków nie musi być już traktowane tylko jako zabieg estetyczny. Widoczne na skórze żyłki i pajączki naczyniowe są bowiem także objawem problemów zdrowotnych dotyczących żył, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Stąd do centrów medycyny estetycznej raz za razem napływają pacjenci poszukujący sposobów na ich likwidację. Jednym z nich jest skleroterapia.
Skleroterapia – standardowe leczenie pajączków naczyniowych oraz żylaków
Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą ostrzykiwanie żylaków, to obecnie wręcz standard w leczeniu żylaków, żył siateczkowatych i pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na dożylnym podaniu preparatu chemicznego (pod postacią pianki albo cieczy), który wywołuje zamknięcie światła żylaka. Obliteracja żylaków, przez wzgląd na stosowanie w tym celu bardzo cienkich igieł, jest zabiegiem zasadniczo bezbolesnym. Ilość nakłuć dokonywanych w czasie zabiegu zależy od grubości żyły i wielkością leczonego obszaru. Skleroterapia może być dopełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Trzeba zaakcentować, że skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, dlatego zwykle prowadzi się ją w seriach 3 ewentualnie więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz specjalista opierając się na analizie stanu zdrowia konkretnego pacjenta.
Czy u każdego można wykonać zabieg skleroterapii?
Jak w większości procedur medycznych, również w przypadku skleroterapii wymienia się kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie można przeprowadzić jej u osób cierpiących na ostrą zakrzepicę żył powierzchownych, choroby serca i miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie dopuści też do zabiegu ostrzykiwania żył kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, jak również osób ze wykrytą skłonnością do alergii, w tym przede wszystkim na używany w czasie zabiegu środek sklerotyzujący.
Dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]