Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

W dużej liczbie domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis mający charakter informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, niezbędne jest wykonanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sklepach znajdują się na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi parametrami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci kablowych tak niewielkich, jak i wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to połączenie materiałów różnego rodzaju. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania płaszcza stosuje się materiały odporne na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]