Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Potrzebujesz cyrkonii? Koniecznie odwiedź tę stronę.

W procesie zdobienia biżuterii twórcy bardzo powszechnie wykorzystują niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a przy okazji są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet modyfikować je dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie również inne przeznaczenia. Stosuje się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do określania pH w wysokich temperaturach. W przeszłości, dzięki posiadanym cechom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład przez internet.