Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli chcesz nabyć wisiorki, koniecznie odwiedź ten adres.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wodą i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do pudełka, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.