Kolczyki z ametystami

Sprawdź, gdzie kupić ametysty, wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Meksyku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.