Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Szukasz dobrej oferty kursu akwareli? Nie czekaj! Zajrzyj tu.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, żeby czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak tylko droga do zrelaksowania się po wyczerpującym dniu albo pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednakże jeśli chcesz poznać nowe techniki, radzimy zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto kontrolować farby akwarelowe – uczestnicz w kursie malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i nieskomplikowanego do osiągnięcia, jednak wpływ ma na niego wiele czynników, o których początkujący artysta nie ma najczęściej pojęcia. Ogromną rolę w samym toku malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet artyści od lat biegli w tej technice nigdy nie są pewni tego, że malunek zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i nabyć przydatną podstawową wiedzę niezbędną do odnalezienia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, niezależnie od tego, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć dokładnie objaśniają cechy akwareli, szerokie spektrum technik ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – plusy nauki pod okiem wprawnego dydaktyka

W czasach popularyzacji internetu każdy może odnaleźć a następnie obejrzeć poradniki, które uczą malowania akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie akwareli prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce technik artystycznych nieodzowne są porady, które kursanci dostają od nauczycieli w czasie pracy. Takie korekty umożliwiają w szybszym tempie nabywać warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Poza tym nauka w zespole osób o podobnych pasjach tworzy przyjacielską aurę wsparcia, które jest niezwykle istotne w inspirowaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w rzeczowej analizie ilustracji innych kursantów, pomaga później we rzetelnej ocenie własnych prac już zakończeniu kursu.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]