Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Więcej informacji o digital painting Photoshop.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się przyswoić sobie znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko stał się ulubionym softwarem game devów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak między innymi Krita, Corel Painter czy GIMP, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, temperą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

Właściwie lekcje malarstwa komputerowego odbywa się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać ważne metody wykorzystania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, polecamy wykupić kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]