Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Kurs gotowania dla dzieci - w tym miejscu sprawdzisz pełną ofertę.

Dzieci kochają asystować nam w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki bądź przystrajać ciasta. Chcesz rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności i co jest niesłychanie ważne – zdobywają przydatne umiejętności. A przy tym doskonale się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, wybieranie oraz mieszanie składników oraz opanowywanie smacznych przepisów – całość sprawia, iż dzieci chętnie gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają również reguły, jakie panują w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, jest to zatem świetna okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla niesfornych maluchów

Zajęcia odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny. W trakcie warsztatów maluchy szykują danie główne i deser. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, albo przyrządzić pyszny makaron na słono lub słodko. W czasie kursu dzieci przygotowują również wyborny deser – mus z polewą oraz mascarpone. Lekcja połączona z zabawą to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych potraw niesie dzieciom dużo szczęścia. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z pasją oddawało się dekorowaniu deseru lub pieczeniu doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z maluchami.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]