Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Alpy? Nie czekaj! Wystarczy kliknąć tutaj.

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już na wylot wszystkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne europejskie góry. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najbardziej znane wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoim obszarem parę państw, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego globu, to przykładowo Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m czy Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Aiguille du Dru oraz Les Droites. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te odbywające się w niewielkich grupach

Jakie wycieczki w Alpy oferują polscy organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest kilka interesujących ofert adresowanych do miłośników gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują odpowiednią kondycję fizyczną i nabyli już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których obchodzi w głównej mierze zdobycie wiedzy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem tych wypraw jest to, że organizowane są w ograniczonych, maksymalnie kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie niezapomnianym doznaniem, niosącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]