Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta skitur, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wyruszających w góry zimą, jedzie tam na ogół jedynie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w góralskiej chacie z drewna i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, a zarazem dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obytych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezspornie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam kapitalne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze poradę od instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]