Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Sri Lanka podróż, uzyskasz na https://www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/.

Chociaż w rodzimych górach czy nad Bałtykiem jest mnóstwo pięknych miasteczek, w których można w ciekawy sposób spędzić urlop, nie raz chcemy po prostu wyrwać się w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Kapitalnym posunięciem jest podróż do Azji, bo tamtejsze obyczaje i kultura są zupełnie inne od polskich, więc polskiemu podróżnikowi zapewnią mnóstwo fantastycznych doznań. Taką poszerzającą horyzonty wycieczką zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż to oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Aktywne zwiedzanie lub lenistwo na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to niewielkie państwo zlokalizowane na Cejlonie i pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość turystów za główną atrakcję uważa jej malownicze wybrzeża, jak również możliwość zobaczenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest także z rozległych pól herbaty, której uprawa jest najważniejszym sektorem gospodarki Sri Lanki. Jakkolwiek jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą sercu skrywa setki zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdziwienia, gdyż historia tego kraju sięga więcej niż 3 tys. lat.

Co więc wypada zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni koniecznie odwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala słynącym również ze swoich guźców, lampartów i sambarów. Nie można też spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najwspanialszego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie należy także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – kto ją zaaranżuje?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z większością modnych biur podróży, niemniej jednak najatrakcyjniejszy urlop na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostosuje harmonogram podróży do oczekiwań dowolnej osoby.

Dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]