Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

W ostatnich latach przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jednym z nadrzędnych problemów, komentowanych w debacie publicznej. Konieczność korekty naszego postępowania dotyczącego odpowiedzialnego zużycia surowców, krok po kroku przenika do każdej dziedziny życia, także do świata reklamy. W dzisiejszych czasach zarówno duże koncerny, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, podejmują szereg starań, aby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę środowiska mogą one zakomunikować odbiorcom na wieloraki sposób, także poprzez wykorzystanie w działaniach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Atuty eko gadżetów promocyjnych

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wytworzone z materiałów przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to również gadżety z naturalnych tekstyliów, które są użyteczne i których obdarowany nimi klient nie pozbędzie się zbyt szybko. Sprawia to, że ich stosowanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się także te artykuły, które wytworzono z polipropylenu (PP). Pomimo, iż to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – co oferują hurtownie?

Można sądzić, że w ofercie producentów z rzadka pojawia się szeroki katalog eko gadżetów reklamowych. To błędne założenie. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest olbrzymia – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnych fasonach (dziecięcych, męskich oraz damskich), a także w szeregu kolorów. Grafiki reklamowe umieszczane są na płóciennych oraz bawełnianych torbach, dostępnych w formie popularnych toreb zakupowych, ale też np. workowych plecaków. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego rodzaju to naturalnie długopisy, które mogą być wykonane z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, papierowe kubki na napoje, saszetki, jak również ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.