Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju położonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Bez wątpienia są one zachwycające, jednak osoby często uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem chcą przeżyć znowu emocje płynące z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeśli można podziwiać porywający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – wytyczono w nich też bezpieczne szlaki

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością baszt skalnych, ostrych grani i stromych turni, które podczas dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, dość strome stoki i wiele urwisk, wytyczono w nich również sporo prostych szlaków, z którymi da sobie radę większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu zapewne oczaruje przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji oraz procedur poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób bardzo forsowna, ale jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, poruszając się po mało spadzistych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto i Tofanów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]