Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl

Sięganie po górskie szczyty to cel licznych globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Pamiętnych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają głównie sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, malownicze widoki, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]