Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Szukasz korzystnej oferty trekkingów? Nie wahaj się! Zajrzyj tu.

Górskie wyprawy mają rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek z najlepszą sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]