Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Skieruj się tu, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów w Himalajach.

Łańcuch Himalajów razem z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]