Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

Zamów antenę telewizyjną na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sklepach znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zakupić. Warto wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]