Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Jeśli chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są urządzenia do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór rękaw uciska kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Jest wiele wskazań do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się też szczególnie popularna w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowy sprzęt CarePump do masażu uciskowego w domu

Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, dlatego bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być uprzednio omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. choroba nowotworowa bądź zaburzenia rytmu serca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]