Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Chcesz nabyć bagażnik dachowy? Wejdź na http://bit.ly/31xYQzQ.

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne w trakcie urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]