Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak dziwić – złoto Północy należy wszak do najładniejszych surowców, a swoboda jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki mogą dostosować się do wszystkich trendów. Żeby zachować jej wygląd, powinniśmy o nią odpowiednio się zatroszczyć. W jaki sposób? Powie wam nasz poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to nadzwyczaj wrażliwy materiał – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy owinąć miękką szmatką, a następnie szczelnie otulić folią i umieścić w drewnianej szkatułce. Warto również mieć na uwadze, by w jednym opakowaniu nie przechowywać kilku ozdób – mogą się bowiem porysować.

Biżuteria z bursztynem – piękno na dziesięciolecia

Jantar nie znosi mocnych substancji czyszczących. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek albo mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – nigdy nie może być jej za dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest cudowna, jednak czas zostawił na niej swój ślad. Czy da się ją odrestaurować? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz tylko pogorszyć jej stan – najlepiej więc zrobisz, zwracając się o pomoc jubilera.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]