Chroń głowę podczas jazdy konnej – o kaskach i toczkach jeździeckich

Chcesz zamówić kaski do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]