Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Więcej na temat shuttersów w salonie na skyshutters.pl/realizacje/.

Szutersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z wystrojem pomieszczeń w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. W związku z tym trzeba zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również komfortowe. Dowolność ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, jeśli chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj proste czyszczenie

Swoboda kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, z kolei w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Na dodatek shuttersy tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu niż w plisach firan, a ich mycie jest bardzo proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]