Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Kliknij tutaj, aby kupić drukarkę 3D

W asortymencie CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, pracują między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i instrumenty. Wyliczono, iż stosując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można aż o 90% zmniejszyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy produktów i usług, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, pionierskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można uzyskać identyczne prototypy, do czego dąży się z reguły w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają szerokie zastosowanie w różnych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest solidny oraz dokładny, a w trakcie procesu drukowania nie występują wypaczenia ani przesunięcia warstw.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]