Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Dowiedz się, gdzie kupić blachodachówkę, wejdź na http://bit.ly/2IWju5J.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę silne.

Blacha na dach – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że zachowują one dobry wygląd nawet po wielu latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi walorami, blachodachówki warto nabywać w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy wznoszeniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08