Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Zamów lonżę jeździecką.

Lonża jeździecka to sprzęt niezwykle często stosowany podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są produkowane te sprzęty i gdzie poleca się ich szukać?

Typy oraz zastosowanie lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa linka, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadaniem, łapaniem strzemion, a także trzymaniem wodzy. Konia prowadzi się po obwodzie okręgu, zaś lonża jest stosowana do nadzorowania reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy również woltyżerom oraz akrobatom cyrkowym do doskonalenia technik i zabezpieczania przeprowadzanych ewolucji. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być wykorzystywana podczas ćwiczeń bez jeźdźca – w takiej sytuacji służy do ćwiczenia młodych koni oraz zagwarantowania im stosownej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć asortyment od popularnych firm?

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie znanych firm – m.in. Harrys Horse, Waldhausen czy Kerbl. Chcesz kupić lonżę dla konia w błękitnym, zielonym, a może czerwonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment artykułów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych dżokejów. W sklepie oferowane są produkty wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatny materiał jest miły w dotyku.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]