Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Więcej o kapsułkach kawy do ekspresu na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Współcześnie do większości popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]