Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Jeśli szukasz kontenerów na złom, skieruj się na tę stronę.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, jak również rozebrane elementy drzwi i okien – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]