Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Jeśli chcesz kupić lampy solne, koniecznie wejdź na superbutelki.pl.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a czasem nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne są ładne i bez trudu można je dobrać do aranżacji domu, gdyż występują w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa niczym linie papilarne, bowiem nie ma brył kamiennych o jednakowym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, m.in. kuli albo piramidy.

Co jest przyczyną powodzenia lamp solnych?

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest delikatne i kojące, stąd poleca się używanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność lub stres, bowiem przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]