Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Więcej o listwach podłogowych.

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający powód, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]