Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Więcej o okiennicach dekoracyjnych.

Projektując aranżację wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w europejskim budownictwie

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek domowników. Wykonuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, jednakże wspaniale sprawdzają się też na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach spotyka się wciąż dość rzadko, ale większość z pewnością w kinie bądź w telewizji, gdyż tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Australii.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niezwykle stylowy wygląd

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one również zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość nieruchomości. Warto także uwydatnić, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez pomocy żyłek, co rodzice dzieci oraz posiadacze zwierząt, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]