Opony motocyklowe wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy

Chcesz kupić oponę motocyklową? Sprawdź www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocykla_Kola-i-opony-motocyklowe_Opony-motocyklowe-299.html.

Opony to niezaprzeczalnie jeden z kluczowych modułów motoru. To jedyne części, które w czasie jazdy dotykają powierzchni drogi, w związku z tym to one w znacznym stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo i wygodę jazdy. To mocne powody ku temu, żeby ich wybór dobrze przemyśleć i nie starać się zaoszczędzić na zakupie taniego ogumienia. Co więc wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy opony najlepszej jakości, a jednocześnie odpowiednio dostosowane do typu motoru, typu pokonywanych najczęściej szlaków i naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – wpływają na sterowność i stabilność maszyny w czasie jazdy

Każdy model motocykla ma wskazany jeden rozmiar kół, którego nie wolno zmieniać. Wprawdzie w przypadku aut taka podmiana rozmiaru często bywa możliwa, to dla właścicieli motocykli z reguły kończy się tragicznie. Kupując opony do motocykli musimy zatem precyzyjnie trzymać się wytycznych producenta motocykla, ponieważ założenie nieodpowiedniego ogumienia może mieć ogromny wpływ na stabilność oraz sterowność maszyny w trakcie jazdy.

Opony motocyklowe – indeks prędkości i nośności

Wybierając opony motocyklowe, należy uwzględnić również inne ich parametry, za sprawą których dokładniej dopasujemy je do praktykowanego stylu jazdy. Znaczący jest indeks nośnościsygnalizujący, jakie maksymalne obciążenie uniesie dane ogumienie. Decydujący jest jednakże indeks prędkości – wyższy indeks oznacza większą prędkość uda się rozwinąć na tym modelu opon.

Opony motocyklowe – do jazdy off-road i do maszyn wyczynowych

Przy wyborze opon motocyklowych warto przyjrzeć się także kształtowi ich osnowy, tak zwanemu karkasowi. Pod tym kątem wyróżniamy 2 rodzaje opon – diagonalne oraz radialne. Diagonalne, z uwagi na nieskomplikowaną budowę i sprawdzają się przede wszystkim w jeździe w terenie. Opony radialne z kolei charakteryzuje promieniste ułożenie osnowy oraz mniejsze odkształcenie, co czyni z nich dobry wybór do motocykli wyczynowych.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]