Rodzaje kontenerów na odpady

Zamów kontenery otwarte.

Nie wszystkie odpady mogą trafić do koszy na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają podczas wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, jak również odrzutów przemysłowych. Należy je odwozić do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednak wyniknąć problemy związane z składowaniem oraz transportem odpadów. Aby ich uniknąć, trzeba wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są dopasowane do przechowywania i przewozu gruzu, starych mebli, opakowań i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są także kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla przedsiębiorstw budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można wymienić między innymi firmy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Odnajmują je one swoim klientom, a po zapełnieniu transportują do punktu legalnego ich magazynowania lub recyklingu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]