Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Chcesz zamówić akcesoria szalunkowe? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]