Co daje wynajem szalunków?

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, jednak można zaobserwować też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy również plastiku. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować poważne wydatki.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również troska o kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą poprzedni kontrahenci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]