Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Kliknij tu, aby zlecić budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Na skutek tego domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj z chęcią wznoszone też w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]