Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są używane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także części produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]