Co to jest złoto lokacyjne i czy można je kupić w Polsce?

Jeśli potrzebujesz 1 uncji złota, koniecznie wejdź na https://bit.ly/3e9P9R6.

Sporo myślimy o przyszłości i o przyszykowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zazwyczaj zabiegamy o to, żeby systematycznie odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie lub na lokacie w banku. Ostatnio jednakże to rozwiązanie jest coraz mniej rentowne – słabe oprocentowanie lokat i stała inflacja powodują, iż oszczędności nie przynoszą zysku, a wręcz z upływem czasu ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje zatem to, że rośnie popyt na inne metody inwestycji, w tym też kupno złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – płytki oraz papiery wartościowe

Inwestowanie w kruszce opiera się na kupieniu ich wówczas, gdy ich cena na rynku jest niska i ich odsprzedaży, kiedy ta cena zacznie wzrastać. Ale trzeba podkreślić, iż nie każdy produkt ze złota jest traktowany jako złoto lokacyjne, zatem przykładowo kolekcjonowanie złotych bransoletek nie można nazwać lokatą w złoto. To, co można nazywać złotem inwestycyjnym jest dokładnie określone przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującej ustawy jest to głównie kruszec próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą sprostać innym przesłankom, by być nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane nie wcześniej niż w 1800 r. i co najistotniejsze – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w kraju, który je wyemitował. Monety bulionowe to nie numizmaty, więc nie traktuje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne definiują jeszcze jeden rodzaj złota inwestycyjnego – złoto pod postacią papierów wartościowych.

Złoto inwestycyjne – co można zamówić przez internet?

W ofercie polskich sprzedawców złota lokacyjnego bez trudu spotkać można najpopularniejsze monety bulionowe z między innymi Austrii oraz RPA, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać również online i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Kupić można także złoto w tak zwanych „combibarach” umożliwiających odseparowanie z nich, a później zbycie pojedynczych sztabek kruszcu.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]