Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, dlatego nie odradzamy to rozwiązanie.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wybrać kredyt doskonale dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.