Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Nie przeszukuj już sieci! Kantor online dla Ciebie znajduje się na www.kantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w banku bądź w kantorze – te ostatnie wciąż spotkać można hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, iż przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z minionego dnia. Drugim i niesłychanie ważnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują również kilka specjalnych usług lubianych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez nabywcę terminie lub takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort, a także ogromną autonomię w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Używają ich też kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie oraz osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski. Jednakże nim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]