Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Dowiedz się, gdzie zamówić sztabki złota, wejdź na https://bit.ly/3xrUj2Y.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie lub po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak opłacalne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że szukamy metod, które umożliwią naszym finansom dawać za jakiś czas poboczny przychód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a szczególnie – złoto w sztabkach.

Czy sztabka złota to bezpieczna lokata?

Przede wszystkim należy dobitnie zaakcentować, iż inwestycja pieniędzy w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj nie ulega większym i mniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza i polityczna nieraz podnosi jego cenę. Naturalnie, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże studiując jej historyczny wykres łatwo można zobaczyć, iż wraz z upływem lat idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku utrzymuje się niemalże bez zmian. Niegdyś był on walutą, obecnie jest szeroko wykorzystywany w przemyśle chemicznym, medycynie czy elektronice, jak również – nadal na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego m.in. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest w szeregu przypadków nierentowny, dlatego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, że z biegiem lat ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego kupno?

Słysząc o lokacie oszczędności w sztabki złota większa część inwestorów błyskawicznie oceni, że to nie dla nich, przez ogromny koszt. Jednak sztabki złota odlewa się w wielu rozmiarach, wobec tego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są wręcz doskonałym pomysłem na podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, mający większy kapitał raczej nabywają cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1000 g. Należy jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Stąd warto kupować sztabki złota o rozmaitej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na równe sztabki o wadze 1 g.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]