Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Na czym polega mass collect? Dowiedz się więcej na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni przelewu (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją prawdopodobnych pomyłek nieraz przytrafiających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących około 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż stu faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]