Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Ostatnie tygodnie roku to czas, który spędza się na ogół z bliskimi, jednak imprezy świąteczne odbywają się także w firmach. Częstokroć pracownicy firmy aranżują je swoimi siłami, osobiście gotując bożonarodzeniowe potrawy, lecz w sporych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze jest wydajny. Żeby więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole powinno pojawić się jak najwięcej rodzimych świątecznych potraw. To głównie dania rybne, jak chrupiący filet z karpia bądź pstrąga, a także staropolskie zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są razem z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki warzywnej czy ryby po grecku. Powinno się także zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z rodzynkami, lekki sernik albo makowiec.

O czym pamiętać zamawiając catering świąteczny?

Za organizację wigilijnego spotkania w firmie trzeba zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić datę wydarzenia i zestawić go z planem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej ustalić prognozowaną liczbę gości uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić trafną ilość porcji. Rekomendujemy omówić z zatrudnionymi menu i wspólnie dobrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich pracowników należy zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych zbierają zlecenia przez większość grudnia, niemniej jednak nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]