Czy można uzupełnić zarost? O mikropigmentacji brody

Mikropigmentacja brody. Więcej informacji na https://bit.ly/3vEUace.

Zarost od zawsze był wyznacznikiem męskości, a jego wygląd wiele mówi o jego właścicielu. Hodowanie bujnej brody znowu jest popularne po wielu dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry jako standardu urody u płci męskiej. To powoduje, iż dla wielu mężczyzn brak brody może być źródłem niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je stłumić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.

Utrata włosów z zarostu – najczęstsze powody

Podobnie jak każda część ciała również skóra twarzy narażona jest na łysienie. Zarost silnie przerzedzony albo z dostrzegalnymi plackowatymi miejscami bez owłosienia wygląda na zaniedbana i może skutkować spadkiem samooceny. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest po prostu wynikiem cyklu osłabienia się włosów oraz spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym następstwem starzenia się. Lecz spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje gwałtownie również u panów w kwiecie wieku, co kończy się m.in. łysieniem podbródka. Intensywna utrata włosów to także nierzadko rezultat ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieumiejętne zastosowanie kosmetyków lub akcesoriów. Na utrzymanie brody w dobrej kondycji istotne oddziaływanie ma żywienie, z tego powodu mężczyźni powinni postawić na dietę obfitą m.in. w magnez, wapń oraz cynk, jak również witaminę D oraz E, witaminy z grupy B. Napięcie także nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a nierzadko są mimowolnie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody specjalnym barwnikiem – o mikropigmentacji

Najszybszym sposobem na zatuszowanie rzadkiej brody jest jej kompletne zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo z gładką skórą twarzy lub chciałby móc nosić zarost, bowiem jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można postawić na transplantacje włosów, ale taki zabieg to przeważnie wydatek w kwocie minimum paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu za pomocą umieszczenia w płytkich warstwach skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkty z pigmentu udają lekko wyrośnięte włoski, a rozróżnienie detali dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu brody. Pigmentacja brody maskuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem plackowatym lub całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, a także umożliwia korektę linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się mniej więcej 12 miesięcy.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]