Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to niestety najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne kompresy, a od razu po operacji – unikać alkoholu, palenia papierosów i gorących potraw. Ważne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę oraz dyskomfort.

Implantologia – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma spory wpływ na jakość życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne jest to, aby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy ważne informacje.