Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają podczas różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do utylizacji.